Pałac Kultury w Warszawie


NOCNA PANORAMA WARSZAWY

Zapraszamy na Taras Nocą. To wyjątkowa okazja obejrzenia iluminacji Warszawy z wysokości 114 m nad powierzchnią. Dla tych, którzy cenią sobie niezapomniane widoki, przygotowaliśmy leżaki, koce oraz ciepłe i aromatyczne napoje w kawiarni na XXX piętrze.

Taras Nocą czynny jest w piątki i soboty do końca września br. w godz. 20.00 - 23.30.

Bilety są do nabycia w kasie oraz na www.bilety.pkin.pl

Zachęcamy do zakupu biletów online ze względu na duże kolejki w weekendy.ODKRYJ HORYZONT HISTORII W PAŁACU KULTURY I NAUKI

Jeśli myśleliście, że podróże w czasie są niemożliwe, to po wizycie w PKiN będziecie musieli zweryfikować swój pogląd. Dzięki supernowoczesnym, multimedialnym stanowiskom w Pałacu, teraz każdy będzie mógł odbyć niezwykłą podróż przez wieki, aż do początków istnienia Warszawy

Horyzont Historii to prawdziwy wehikuł czasu – nowoczesna, trójwymiarowa, wirtualna wycieczka w głąb historii Warszawy umożliwia zobaczenie na własne oczy jak wyglądała stolica Polski w XI, XIV i XVI wieku oraz w 1944 roku. Specjalne stanowiska wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt kreujący wirtualną rzeczywistość umożliwiają pełne wykorzystanie niezwykłego potencjału aplikacji stworzonej specjalnie dla gości Pałacu we współpracy z historykami.

Horyzont Historii jest nie tylko doskonałą rozrywką (umożliwia odwiedzenie historycznych światów i używanie kontrolerów zamieniających się w różne przedmioty), ale jest też rzetelną i fascynującą lekcją historii dla każdego.

Stanowiska z aplikacją „Horyzont Historii” czynne są w PKiN codziennie w godz. 10:00-20.00.

Więcej: www.horyzonthistorii.pl


ZOSTAŃ BADACZEM TAJEMNIC Z „GRĄ PAŁACOWĄ”

Zapraszamy do gry terenowej pt. „Gra Pałacowa”. Aby wziąć w niej udział wystarczy posiadać Kartę Gry, którą można otrzymać bezpłatnie w Informacji PKIN w holu głównym lub samodzielnie wydrukować stąd:

Karta Gry – Gra Pałacowa

W zabawie wziąć udział może każdy – nie wiąże się to z żadnymi wymogami rejestracji, wnoszenia opłat, ani innymi zobowiązaniami.

Podczas gry odwiedzicie najciekawsze miejsca w Pałacu, a więc Teatr Lalka, Muzeum Ewolucji PAN, Muzeum Domków dla Lalek, punkt Warszawskiej Informacji Turystycznej oraz Kinotekę.

Na wszystkich, którzy dotrą na metę z wypełnionymi Kartami Gry czekają Certyfikaty udziału w grze oraz pamiątki.

Więcej na: www.pkin.pl/aktualnosci/91-zostan-badaczem-tajemnic-z----gra-palacowa---


POLSKA ZOBACZ WIĘCEJ - WEEKEND ZA PÓŁ CENY

W związku z organizowana przez Polską Organizację Turystyczną akcją "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny", która odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017, ZPKiN przygotował zniżki w wysokości 50 % na skorzystanie z wirtualnej aplikacji ,,Horyzont Historii”.

Zniżka obowiązuje od godz. 17:00 w piątek 6 października 2017 r. do końca dnia 8 października 2017 r.

Więcej informacji na:

http://www.horyzonthistorii.pl

https://www.facebook.com/HoryzontHistorii

https://www.facebook.com/palac.kultury.i.nauki/


LABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW

13. listopada o godzinach 9:30 oraz o 18:30 w Sali Koncertowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wyjątkowy pokaz eksperymentów z różnych dziedzin nauki.

Ponieważ pokaz ma charakter rozrywkowy, nie zagłębia się w szczegółowe tłumaczenie fizyki i chemii, jednak zawsze udzielane są informacje na temat zasad lub przepisów, które są podstawą danego eksperymentu.

Laboratorium Szalonych Naukowców to naukowe show oparte na humorze i demonstracji spektakularnych eksperymentów. Program łączy w sobie pokazy z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, polimerów, ciekłego azotu i cewki Tesli.

Niezwykłe i łatwe do zrozumienia tłumaczenie i demonstracja skomplikowanych zjawisk przyciąga uwagę widzów i budzi zainteresowanie nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Więcej informacji na http://pkin.pl/aktualnosci/211-laboratorium-szalonych-naukowcow


FASCYNUJĄCY ŚWIAT PAJĄKÓW I SKORPIONÓW

Po spektakularnych sukcesach w muzeach przyrodniczych w całej Europie, wystawa „Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów” zagościła w Pałacu Kultury i Nauki.

Wśród ponad 40 żywych okazów prezentowanych na wystawie można zobaczyć m.in. czarną wdowę (Latrodectus mactans), skorpiona olbrzymiego (Pandinus imperator) oraz największe tarantule świata. Zamknięte szklane terraria zapewniają bezpieczeństwo oraz umożliwiają filmowanie i fotografowanie prezentowanych okazów z odległości 5-10 cm, a bogate opisy i tablice informacyjne pozwalają poznać te stworzenia i ich ważną rolę jaką pełnią w świecie przyrody.

Więcej informacji na: http://pkin.pl/aktualnosci/224-fascynujacy-swiat-p...