Od początku sezonu letniego samoloty LOT-u polecą do: Koszyc, Połągi i Charkowa.

Od początku sezonu letniego samoloty LOT-u polecą do: Koszyc, Połągi i Charkowa.

14/12/2015

​Polskie Linie Lotnicze LOT ogłosiły uruchomienie nowych połączeń ze swojego hubu w Warszawie.

Rejsy do Koszyc na Słowacji wystartują 28 marca i będą odbywać się 6 razy w tygodniu. jak zapoewniają władze LOT-u, połączenie będzie realizowane przez cały rok, samolotami Bombardier Q400.

- Obecna oferta rejsów z Koszyc nie jest wystarczająca, a inne porty przesiadkowe oddalone są o co najmniej trzy godziny jazdy samochodem. My łączymy Koszyce ze światem dając pasażerom najwygodniejszy dostęp nie tylko do Warszawy, ale także przez Warszawę do wielu innych miast w Polsce i Europie – mówi Marcin Celejewski, p.o. Prezesa Zarządu LOT-u.

Dla pasażerów z Polski Koszyce to popularny kierunek turystyczny. Do wyjątkowo bogatego w zabytki miasta, położonego w wysokich Tatrach, dostać się było można - poza nielicznymi ofertami - wyłącznie samochodem.

Połączenie do Połągi na Litwie również wystartuje 28 marca i również będzie realizowane 6 razy w tygodniu samolotem Bombardier Q400. Rejsy między Warszawą a Połągą będą obsługiwane sezonowo. Przesiadki w Warszawie w przypadku większości rejsów europejskich będą wynosiły nie więcej niż godzinę.

- Połąga drogą lotniczą była prawie niedostępna. Cieszymy się, że dzięki naszemu połączeniu wkrótce się to zmieni i podróż z Warszawy nad litewskie wybrzeże Bałtyku zajmie jedynie nieco ponad godzinę. Z drugiej strony wiemy, że mieszkańcy Połągi potrzebują połączenia, które da im dostęp do najważniejszych europejskich ośrodków biznesowych i turystycznych. Dzisiaj mają LOT, który zapewnia taki dostęp – dodaje prezes Celejewski.

Charków – trzeci nowy kierunek na mapie LOT-u – będzie obsługiwany od 1 marca 5 razy w tygodniu. Rejsy będą wykonywane wygodnymi Embraerami 175.

Bilety na wszystkie nowe połączenia są dostępne na stronie lot.com, w biurach LOT Travel i u agentów sprzedaży. W sprzedaży dostępne są także wcześniej ogłoszone połączenia, w tym rejsy do Tokio, Wenecji, Lublany, Zagrzebia, Nicei, Kluż-Napoki, Barcelony, Bejrutu, Aten i Zurichu.